Gmina

Gminny Dzień Edukacji Narodowej

14 października każdego roku przypada święto wszystkich nauczycieli i pracowników szkół, zarówno tych pracujących czynnie, jak i będących na emeryturze. Z tej okazji w środę 12 października w budynku Wiejskiego Domu Ludowego w Woli Łużańskiej odbyły się gminne obchody Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Święta w kościele pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Woli Łużańskiej, której przewodniczył ks. Piotr Wrona Proboszcz parafii. Modlono się za nauczycieli, uczniów, pracowników obsługi, a także tych nauczycieli, którzy już nie żyją.
Dzień ten stał się okazją do wspólnego świętowania a przede wszystkim podziękowania i docenienia pracy nauczycieli, dyrektorów oraz pracowników obsługi. W uroczystości wzięła udział pani wizytator z Kuratorium Oświaty w Nowym Sączu, pani Jolanta Tarka, która podkreśliła jak trudna i często niedoceniana jest praca nauczyciela.
Nauczycielom oraz dyrektorom szkół wyróżniającym się szczególnymi osiągnięciami w swojej pracy wójt gminy Łużna Mariusz Tarsa wraz z przewodniczącym rady Tomaszem Ptaszkiem, wręczyli specjalne nagrody. Całość uroczystości okraszona była pięknymi występami artystycznymi przygotowanymi przez dzieci i młodzież z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Woli Łużańskiej.