FESTYNY I IMPREZY OKOLICZNOŚCIOWE

Gminny Ośrodek Kultury w Łużnej oprócz imprez cyklicznych organizuje wiele imprez okolicznościowych różnego rodzaju i o różnym zasięgu.

Są to miedzy innymi: Przegląd Dorobku Kulturalnego Przedszkoli „Pajacyk”, Przegląd Zespołów Rozrywkowych „Chałtura”, „Biesiada Świętojańska”, Piknik Rodzinny z ok. Dnia Dziecka, Festiwal Muzyki i Piosenki, Przegląd Zespołów Młodzieżowych „Rockowisko”, Wieczory Kolęd, Wieczory Klubowe, Przegląd Piosenki Religijnej i Turystycznej, Konkurs Recytatorski Jednego Wiersza, festyny plenerowe, imprezy okolicznościowe z okazji świąt państwach, religijnych, jubileuszy itp.

Prowadzona jest działalność rekreacyjna i edukacyjna polegająca między innymi na organizacji wycieczek pieszych i autokarowych, rajdów rowerowych do miejsc pamięci narodowej, do miejscowości znanych ze swoich walorów historycznych, kulturowych i przyrodniczych.

Organizowane są spotkania z ciekawymi ludźmi uprawiającymi ginące zawody takie jak popularne kiedyś w okolicy koronkarstwo klockowe, garncarstwo, kowalstwo itp.
Poprzez liczne koncerty naszych zespołów oraz ich udział w różnego rodzaju koncertach i imprezach wyjazdowych – między innymi na Słowację, Gmina Łużna zaistniała w świadomości społeczeństwa powiatu i województwa jako prężnie działający ośrodek kulturalny.