ZESPÓŁ TANECZNY „LET’S DANCE”, „ARABESCA”, „BELLY DANCE”

Koniec lat 90-tych i lata następne przyniosły dużą popularyzację tańca w różnych jego formach. Liczne programy telewizyjne propagujące tę formę artystyczną również w Łużnej spowodowały zainteresowanie tańcem, szczególnie wśród dzieci i młodzieży.

Stąd wzięło się zapotrzebowanie na naukę tańca towarzyskiego, która w formie kursów w okresie kilku lat objęła parę setek osób. Głównie z uczestników tych kursów wyłaniały się osoby z dużymi predyspozycjami tanecznymi. Mając tak liczną grupę tancerzy można było pomyśleć o zorganizowaniu ich w jeden zespół. I tak w 1999 roku powstała formacja taneczna, która przyjęła z angielska brzmiącą nazwę „Let’s dance”. Zespół składający się z 16 osób poprowadziła doświadczona instruktorka tańca Renata Tarsa.

Początkowo na repertuar zespołu składały się wyłącznie grupowe układy choreograficzne do popularnych melodii. Z czasem przyszła kolej na tańce standardowe, latynoamerykańskie. Tancerze próbowali swych sił w tańcach charakterystycznych, a ostatnio w tańcu orientalnym. Podzielili swój skład na pomniejsze formacje:  Arabesca,  Let’s dance i Belly dance.

Repertuar zespołów stanowią układy taneczne do popularnych melodii:  „Zorba”„Kankan”, czy „Clarinet polka” oraz tańce towarzyskie i użytkowe, m.in. walc wiedeński, Jive, cha-cha, rumba, salsa, tango, pasodoble. Tancerze prezentują się w oryginalnych strojach odpowiednich do każdego rodzaju tańca, wykorzystując niekiedy barwne rekwizyty.

Zespoły od początku swego istnienia cieszą się popularnością, dając szereg koncertów podczas gminnych imprez artystycznych, wyjeżdżają na zaproszenia do wielu miejscowości, biorą udział w przeglądach i festiwalach.