INFORMACJE

FIGURA CHRYSTUSA POD KRZYŻEM POWRÓCIŁA DO WNĘTRZA GONTYNY.

 

 

W dniu 2 maja 2022r. na wzgórzu Pustki miało miejsce uroczyste poświęcenie rzeźby Chrystusa Pod Krzyżem, która spłonęła w wyniku pożaru w 1985 roku.

  Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem tradycyjnie jak to  w miesiącu maju litanii loretańskiej do Matki Bożej. Ksiądz proboszcz doktor Stanisław Bilski po odśpiewanej majówce poświęcił rzeźbę Chrystusa Pod Krzyżem, znajdującą się w centralnym miejscu kaplicy.
   Figurę wyrzeźbił lokalny artysta Paweł Zięba, który z niezwykłą starannością oraz precyzją odtworzył figurę z archiwalnych  zdjęć.  Na zakończenie uroczystości głos zabrał wójt gminy Łużna Mariusz Tarsa, który podziękował wszystkim zaangażowanym    w ideę odtworzenia wnętrza kaplicy  a w wyrazie hołdu poległym, złożył wiązankę przy pamiątkowej tablicy.
  W uroczystości wzięli udział Wójt gminy Łużna Mariusz Tarsa, wicestarosta gorlicki Stanisław Kaszyk, oraz Radni Gminy Łużna . Uroczystość przyciągnęła wielu mieszkańców, którzy mogli obejrzeć figurę oraz zajrzeć do wnętrza gontyny, która na co dzień pozostaje zamknięta.