Gmina

GMINA ŁUŻNA NAGRODZONA NA UROCZYSTEJ GALI #EKOLIDER

 

W piątek (tj. 29 września br.) na Zamku w Nowym Wiśniczu odbyła się uroczysta gala #ekoLIDER 30-lecia Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie. Aż trzydzieści dziewięć instytucji z województwa małopolskiego zostało wyróżnionych za działania w zakresie ochrony środowiska, gospodarki wodnej oraz edukacji ekologicznej.

 

Idea WFOŚiGW

Małopolska to region pełen walorów przyrodniczych i rekreacyjnych. Tutaj zrodziła się instytucja, która dba o środowisko. To właśnie w Krakowie rozpatrywane są wnioski o wsparcie cennych przedsięwzięć ekologicznych. W roku swojego jubileuszu WFOŚiGW postanowił nagrodzić Partnerów, którzy w trakcie trzech dekad w szczególny sposób zasłużyli się dla ochrony środowiska. 

 

Gmina Łużna nagrodzona przez WFOŚiGW

W tym roku wyróżniono łącznie prawie 40 podmiotów w 13 kategoriach! Wśród nich swoje miejsce znalazła Gmina Łużna, która zrealizowała 7 projektów edukacyjnych z udziałem środków WFOŚiGW. Samorządowi z Łużnej przypadło zaszczytne drugie miejsce w kategorii #ekoPRZEDSIĘWZIĘCIE.

 

Przemyślane zadanie poruszały określoną tematykę i poszerzały wiedzę dzieci i młodzieży na temat forum ochrony przyrody, życia w wodzie, ochrony pszczół, segregacji odpadów czy bogactwa energetycznego. W bezpośrednim sąsiedztwie w Biesnej utworzono łąkę kwietną o pow. 0,63 ha, która wykorzystywana jest również do celów edukacji przyrodniczej.

 

Gmina Łużna otrzymała nagrodę w kategorii ekoPRZEDSIĘWZIĘCIE z zakresu edukacji ekologicznej w wysokości 11 tysięcy złotych!

 

Fot: Jacek Kieroński