Gmina

RODZINNE ŚWIĘTOWANIE W GMINE ŁUŻNA

Obrazek zastępczy

W dniu 4 czerwca na placu obok Gminnego Ośrodku Kultury w Łużnej odbył się Piknik Rodzinny, którego głównymi bohaterami byli przedszkolaki z Niepublicznego Przedszkola „Tuptuś”, oraz Samorządowego Przedszkola w Zespole Szkolno -Przedszkolnym Nr 1 w Łużnej. Pod okiem swoich wychowawczyń, maluchy zaprezentowały wiele piosenek oraz tańców, których mottem przewodnim była Rodzina.

 

Podczas pikniku można było poznać tajniki pracy policjantów, podziwiając nowoczesne motory, radiowozy oraz quady. Nie lada atrakcją była możliwość przejażdżki wozem strażackim, o co zadbali strażacy ochotnicy z OSP Łużna, którzy również uczyli najmłodszych jak należy wykonywać resuscytację krążeniowo – oddechową. Gościem specjalnym pikniku był Maciej Serafin trzykrotny mistrz Polski w  wyścigach górskich, który opowiedział jak wygląda praca kierowcy rajdowego. Po zakończonej części artystycznej na najmłodszych czekały dmuchańce oraz wspólna zabawa z animatorami. Największą atrakcją sobotniego popołudnia były jednak występy najmłodszych mieszkańców Łużnej z naszych przedszkoli. Układy taneczne i występy wokalne tłumnie  podziwiali widzowie. Całości dopełniły animacje i zabawy prowadzone przez Portafortuna Animacje dla dzieci.

              Serdeczne podziękowania składamy na ręce Pani Dyr. Ewy Król i Pani Dyr. Moniki Skrobot, za pomysł i przygotowanie pikniku, GOK za pomoc i prowadzenie imprezy, Paniom wychowawczyniom z Przedszkoli za przygotowanie występów, a rodzicom z obu placówek za słodki poczęstunek.