MAŁA GENERAŁA PACZKA

W 1988 r, Henryk Waląg i Mirosław Rzaca liderzy  kultowego niegdyś  zespołu “Krasowe urwisko”  postanowili powołać do życia nową formację muzyczną, oscylującą na pograniczu muzyki pop, folk-rock’a i country.  Zespół przyjął nazwę „Mała Generała Paczka” Umiejętne połączenie brzmienia skrzypiec i gitary elektrycznej nadało “MGP” rozpoznawalne i nowoczesne brzmienie; jako wielokrotny gość wielu koncertów i laureat konkursów i festiwali łużański band wyróżniał się na tle innych zespołów autorskim, osadzonym mocno w polskiej tradycji repertuarem – adaptacje popularnych piosenek biesiadnych i ludowych oraz doskonałymi wykonaniami utworów będących klasykami nurtu country.

"Mała Generała Paczka"

Koncert w Iwkowej

Zespół nie narzeka na brak pracy; grupa – dzięki umiejętności “rozkręcania” każdej publiczności – zapraszana jest przede wszystkim na  imprezy plenerowe. Ale “MGP” równie dobrze sprawdza się w kameralnych salach koncertowych i …w kościołach (kolędy!). Grupa uczestniczyła w licznych zagranicznych i krajowych koncertach gdzie była przyjmowana z autentycznym entuzjazmem.

Obecnie skład zespołu tworzą:

– Henryk Waląg – vocal , gitara

– Mirosław Rzaca – inst..  klawiszowe

– „Vicek” Wincenty Michniewicz – gitary, voc.

– „Bubu” Wiesław Waląg – bass, voc.

– Katarzyna Waląg – voc.

– Ela Śliwa – Skrzypce, voc.

Dziś “MGP” realizuje swoje autorskie zamierzenia i uczestniczy w znaczących wydarzeniach kulturalnych. Przebojem zdobywa sobie pozycję na lokalnym rynku muzycznym, przypominając przy okazji, że to on właśnie był prekursorem i w zasadzie jedynym przedstawicielem muzyki country regionu.

 

            Szukacie wspaniałej zabawy? Przyjdźcie koniecznie na koncert “MGP”!!!

 

            Kontakt do managera:

            tel.509054910

Koncert Bobowej