Gmina

“W małym ciele wielkie serce ” – przedszkolaki z Samorządowego Przedszkola w Woli Łużańskiej pomagają chorym dzieciom – „Dzień w piżamach”

Wrzesień jest miesiącem świadomości chorób nowotworowych dzieci i młodzieży, dlatego przedszkolaki z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Woli Łużańskiej dołączyły  do ogólnopolskiej akcji Fundacji „Gdy Liczy się Czas”. Dnia 23 września br. (piątek) przyszły do przedszkola w piżamach. Dlaczego piżama? – Ponieważ to standardowe ubranie chorych dzieci.  To co dla nas jest związane z odpoczynkiem i spokojem dla innych jest symbolem walki o zdrowie i życie. Dzieciaki wraz z opiekunami chcieli  w ten sposób okazać wsparcie wszystkim małym wojownikom, którzy toczą nierówną walkę  z najcięższą chorobą, oraz ich rodzinom poprzez zmianę sportowych ubrań na piżamy.

Jako społeczność przedszkolna/ szkolna chcieli również dołożyć  małą cegiełkę do działalności fundacji „Gdy liczy się czas” i pomóc ich rówieśnikom w ich walce.

I UDAŁO SIĘ !!!!!!

Podczas zbiórki zorganizowanej w ten dzień

„Wpłać piątaka dla dzieciaka”

zebrali kwotę: 820,00 zł,

która została przekazana na konto fundacji „Gdy liczy się czas”. Cel jest szczytny – stworzenie centrum rehabilitacji w Warszawie dla dzieci z chorobą nowotworową.

Bardzo dziękujemy wszystkim przedszkolakom, uczniom, pracownikom, kadrze pedagogicznej oraz rodzicom Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Woli Łużańskiej, że dołożyli swoje cegiełki do tego ważnego wydarzenia.