Gmina

TRWA NABÓR NA WARSZTATY MUZYCZNE W RAMACH PROJEKTU “POGÓRZAŃSKA SZKOŁA TRADYCJI 2024”

 

Towarzystwo Teatru, Orkiestry i Chóru Włościańskiego w Łużnej ma przyjemność poinformować, że w tym roku realizuje kolejny projektu pn. „Pogórzańska Szkoła Tradycji 2024”. W ramach zadania prowadzona będzie nauka gry na basach ludowych.

W związku z tym ogłaszamy nabór chętnych do udziału w warsztatach. Rekrutowane zostaną cztery osoby bez względu na płeć, posiadające dobre poczucie rytmu, słuch muzyczny oraz odpowiedni wiek ( min. 12 lat) oraz wzrost (min. ok. 150 cm.).

Celem projektu jest przede wszystkim popularyzacja zanikających już umiejętności gry na tradycyjnym instrumencie, jakim są basy ludowe. Do udziału w warsztatach kwalifikują się zarówno osoby posiadające już pewne umiejętności, jak i takie, dla których będzie to pierwszy kontakt z tym instrumentem. Nauka odbywać będzie się na zasadzie mistrz – uczeń, metodą beznutową tzn. mistrz będzie demonstrował uczniowi sposób gry natomiast zadaniem ucznia będzie wielokrotne powtarzanie zademonstrowanych fraz i technik aż do ich całkowitego opanowania. W zależności od uzyskanych efektów nauczania osoby biorące udział w zajęciach warsztatowych wystąpią publicznie w składzie kapeli ludowej.

Warsztaty poprowadzi instruktor Henryk Waląg, który udzieli szczegółowych informacji dot. realizacji warsztatów, telefonicznie, pod nr tel. 509054910.

Zadanie jest realizowane w partnerstwie z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Łużnej.

Towarzystwo pragnie serdecznie podziękować Ministrowi Kultury i Dziedzictwa Narodowego za udzielone wsparcie finansowe w ramach Programu Ministra pn.„ Kultura ludowa i tradycyjna 2024”.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego”