Gmina

RODZINNE ŚWIĘTOWANIE W SZKOLE PODSTAWOWEJ W BIEŚNIKU

12 czerwca 2022 r., w dniu uroczystości Najświętszej Trójcy, Szkoła Podstawowa w Bieśniku im. Świętej Królowej Jadwigi zorganizowała obchody 11. rocznicy przywrócenia imienia szkole połączone z Dniem Rodziny oraz działaniami ekologicznymi w ramach realizowanego projektu pn. „Świat pszczoła stoi – ekologiczne formy wspierania owadów.”

 

Uroczystości rocznicowe rozpoczęły się mszą świętą w kaplicy w Bieśniku w intencji pracowników, rodziców, uczniów oraz sympatyków szkoły. Następnie uczniowie swoim występem przybliżyli wiernym postać królowej Jadwigi, która swoim codziennym życiem dawała świadectwo wiary i miłości do bliźniego. Dziś wspominana jako opiekunka uniwersytetu, który wydał wiele wspaniałych osobistości świata kultury, nauki i sztuki.

Dalszy program zaplanowanych wydarzeń realizowany był na terenie szkoły. Dzieci z oddziału przedszkolnego podziękowały rodzicom swoim występem za codzienną miłość, opiekę oraz troskę o ich wychowanie.

Po częściach oficjalnych, przyszedł czas na różnorodne zajęcia edukacyjne o zabarwieniu ekologicznym zorganizowane dla dzieci dzięki dofinansowaniu z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie oraz środków własnych Gminy Łużna. Uczniowie zgłębili wiedzę na temat życia mrówek i pszczół za sprawą fascynujących opowieści właściciela Pasieki Boża Iskierka w Męcinie oraz stworzyli wokół szkoły „Owadkowy hotelik” – domki dla skrzydlatych przyjaciół, wokół których zostały posadzone drzewa preferowane przez owady.

Nie mogło się również obyć bez konkursu ekologicznego, w ramach którego uczniowie wykonali wspaniałe eko-pszczoły. Nagrody w postaci sprzętu elektronicznego oraz miodów i dyplomów zostały rozdane dzieciom w trakcie zorganizowanego dla rodziców poczęstunku w wydaniu plenerowym.

Zwieńczeniem ekologicznych atrakcji był występ aktorów z Teatru Edukacji i Profilaktyki „Maska” z Krakowa, którzy w komiczny sposób przypomnieli naszym najmłodszym widzom jak ważne dla naszej planety jest utrzymywanie porządku w codziennym życiu oraz utrwalili z dziećmi wiedzę dotyczącą segregacji odpadów.