Gmina

PRZEDSZKOLAKI Z SAMORZĄDOWEGO PRZEDSZKOLA W WOLI ŁUŻAŃSKIEJ ŁĄCZĄ POKOLENIA

 

Dobiegła końca przygoda przedszkolaków z Ogólnopolskim Projektem Edukacyjno-Społecznym „Łączymy pokolenia: Seniorzy dzieciom – dzieci seniorom”.  

Celem projektu była: integracja międzypokoleniowa, wspólna aktywność kulturalna dzieci, seniorów i osób niepełnosprawnych, wzmacnianie więzi i podtrzymywanie relacji między seniorami i dziećmi, wzbudzanie uczuć przywiązania i szacunku do osób starszych, nawiązanie i podtrzymanie relacji w społeczności lokalnej.

 

Realizacja projektu przyniosła wiele radości i  korzyści naszym przedszkolakom, była też świetną okazją do integracji dzieci z seniorami. Takie relacje sprawiają, że seniorzy czują się potrzebni, mają okazję przekazać uniwersalne wartości, młodzi natomiast stają się bardziej wrażliwi na potrzeby seniorów oraz rozwijają postawę szacunku, troskliwości, empatii. Zakończyliśmy projekt, ale  nie kończymy współpracy z seniorami, gdyż udowodniliśmy, że wzajemne relacje międzypokoleniowe wpływają pozytywnie na obie strony – mówi Agnieszka Martuszewska, koordynator projektu.