Gmina

PROMESY EDUKACYJNE ROZDANE

W dniu 28 listopada w auli Małopolskiego Centrum Doskonalenia Nauczycieli Nowym Sączu odbyło się spotkanie dotyczące uroczystego wręczenia promes w ramach realizowanego przez Województwo Małopolskie projektu pn. „Małopolska Tarcza Antykryzysowa- Pakiet Edukacyjny II. Realizacja wsparcia szkół i placówek oświatowych”.

W wydarzeniu wzięli udział marszałek Województwa Małopolskiego Witold Kozłowski, poseł na Sejm RP Patryk Wicher, Radni Województwa Małopolskiego: Marta Mordarska oraz Grzegorz Biedroń. Wśród zaproszonych gości były delegacje przedstawicieli samorządów i szkół z terenu powiatów: gorlickiego, limanowskiego, nowosądeckiego i miasta Nowego Sącza zaangażowanych w realizację projektu.

Jak już informowaliśmy wcześniej Gmina Łużna otrzymała wsparcie w zakresie Grantu 1 oraz Grantu 3. Promesy na łączną wartość 194.570 zł odebrała z rąk Marszałka Małopolski Witolda Kozłowskiego pani Magdalena Oświęcimska dyrektor Centrum Usług Wspólnych w Łużnej. Wsparciem finansowym zostaną objęte wszystkie szkoły z terenu Gminy Łużna  w zakresie udzielenia pomocy edukacyjnej i psychologicznej uczniom a także poprzez zakup narzędzi do nauki zdalnej (sprzęt TIK).

 

Foto M. Książkiewicz/bobowa24.pl