Gmina

OBCHODY ŚWIĘTA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA

 

Samorząd Gminy Łużna wspólnie z uczniami i najmłodszymi uczcił 232. rocznicę Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W tym roku inaczej niż zawsze gminne obchody odbyły się 28 kwietnia. Wszystko po to, by w świętowaniu tego jakże pięknego święta mogła wziąć udział młodzież oraz dzieci.

– Wspólnie z młodzieżą i najmłodszymi świętowaliśmy jakże piękne święto, jakim jest Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3 Maja – mówi Mariusz Tarsa – Wójt Gminy Łużna. – Gminne obchody rozpoczęliśmy od Mszy Świętej, którą koncelebrowali ksiądz proboszcz z Łużnej oraz Szalowej. Następnie wspólnie z pocztami sztandarowymi udaliśmy się na łużniański ryneczek, by tam uczestniczyć w uroczystym wciągnięciu flagi na maszt. Nasze świętowanie zwieńczyła część artystyczna w Gminnym Ośrodku Kultury. Przygotowali ją w tym roku, uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Ks. Stanisława Pękali w Szalowej. Widok ponad 100-tki młodych artystów znajdujących się na scenie był imponujący – prezentowali się niczym husaria.

W obchodach gminnych udział wzięli wicestarosta Powiatu Gorlickiego Stanisław Kaszyk, radni i sołtysi Gminy Łużna, pracownicy GOPS na czele z dyrektorem Przemysławem Wszołkiem, który jednoczenie reprezentował Zarząd Oddziału Powiatowego ZOSP RP jako prezes. Ponadto swoje delegacje wystawili strażacy reprezentujący wszystkie jednostki OSP z terenu Gminu Łużna.

Korzystając z okazji, Wójt Gminy Łużna porozmawiał z uczniami o patriotyzmie. Zapraszamy do wysłuchania i obejrzenia relacji filmowej.