Gmina

KOLEJNA EDYCJA “ROZWINĄĆ SKRZYDŁA PAMIĘTAJĄC O PRZESZŁOŚCI”

Rok 2020 jest rokiem, w którym będziemy obchodzić setną rocznicę urodzin wielkiego Polaka papieża Św. Jana Pawła II oraz setną rocznicę Bitwy Warszawskiej. Mając świadomość, jak bliska sercu Karola Wojtyły była wolność i suwerenność naszej Ojczyzny, nie możemy zostać obojętni na tak doniosłą chwilę, jaką będzie świętowanie urodzin naszego rodaka i walka o granice już niepodległego państwa polskiego.

 

Związku z tym Zespół Szkolno-Przedszkolny Nr 1 w Łużnej zorganizował kolejną VII edycję przedsięwzięcia „Rozwinąć skrzydła – pamiętając o przeszłości”. Mottem tegorocznej edycji są słowa św. Jana Pawła II : Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali.

 

Do VII edycji przedsięwzięcia przystąpiło 403  uczniów z 50 szkół podstawowych
z województwa małopolskiego: z powiatu gorlickiego, nowosądeckiego, tarnowskiego, limanowskiego, nowotarskiego, Miasta Nowy Sącz, Miasta Tarnów oraz z województwa podkarpackiego: z powiatu jasielskiego. 71  uczniów zmagało się z testem w konkursie historycznym,  60 uczniów z testem wiedzy religijnej. Komisja konkursowa oceniła również 272 prac plastycznych.

Udział uczniów w konkursach jest potwierdzeniem wielkiego szacunku i wdzięczności wobec Świętego Jana Pawła II, który nigdy nie zapomniał, z jakiego pochodził kraju i z dumą nazywał siebie synem polskiej ziemi.

Warto podkreślić, że w ciągu tych 7-lat do konkursów w ramach przedsięwzięcia przystąpiło ponad  2700 uczniów z ponad 200 szkół, którzy reprezentowali swoją szkołę, gminę i powiat.
Tak duża liczba uczestników tych wszystkich edycji jest dowodem, że w każdej szkole są realizowane różne działania dydaktyczne i wychowawcze ukierunkowane na kształtowanie postaw patriotycznych, religijnych i społecznych.

Bardzo się cieszę, że kolejny raz udało się nam wspólnie z innymi szkołami zrealizować działanie kształtujące postawy patriotyczne młodego pokolenia. I za to uczniom i nauczycielom szczególnie dziękuję.

 

Monika Skrobot
Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Nr  1 w Łużnej

foto: G.Wałęga


GALERIA: