Gmina

DZIEŃ SPORTU W ZESPOLE SKOLNO- PRZEDSZKOLNYM W WOLI ŁUŻAŃSKIEJ

Obrazek zastępczy

Dnia 22 czerwca 2022 roku w Szkole Podstawowej im. Wacława Potockiego w Woli Łużańskiej odbył się , jak co roku , Dzień Sportu. Wszyscy uczniowie wraz z opiekunami spotkali się, by uczestniczyć w różnorakich konkurencjach w duchu sportowej rywalizacji, ale przede wszystkim dobrej zabawy. Pogoda dopisała; było ciepło, ale na szczęście niezbyt gorąco.

 

Głównym celem imprezy było promowanie wśród dzieci i młodzieży aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu poprzez udział w zawodach, konkursach i zabawach o charakterze rekreacyjno- sportowym. W przygotowanie i organizację imprezy włączyli się także rodzice uczniów szkoły.

Atrakcji było sporo. Uczniowie podzieleni na grupy mogli uczestniczyć w różnych zajęciach. Odbyły się m. in. : zawody w piłce nożnej i siatkowej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się wśród uczniów zjazdy na dmuchanej zjeżdżalni, przygotowane przez grupę  ,, Zwariowani”. Było sporo animacji i zabaw ruchowych, np. dla młodszych dzieci zabawy z kolorowymi piłeczkami, itp.

Wyjątkową atrakcją tegorocznej imprezy był przygotowany przez pana Piotra Szczerbę, jednego z rodziców , a także sołtysa wsi Wola Łużańska pokaz paralotni , a także ciekawy wykład na temat latania.

 

Można też było sobie zrobić zdjęcie z przesympatycznym królikiem Bugsem, w którą to postać wcieliła się mama uczniów z naszej szkoły , pani Małgorzata Ptaszek.

Zasoby zużytej, podczas sportowych konkurencji, energii uczniowie mogli uzupełnić, w trakcie  poczęstunków przygotowanych przez rodziców w poszczególnych klasach. Uczniowie, dla ochłodzenia gorącej atmosfery panującej podczas całej imprezy, udali się również na lody.

To był piękny dzień. Przede wszystkim pełen ruchu, energii, atrakcji, zabawy i uśmiechu. Następny taki już za rok.