Gmina

DZIEŃ OTWARTY FUNDUSZY EUROPEJSKICH W ŁUŻNEJ

 

Bańki mydlane, malowanie twarzy, żywa maskotka, pokaz sprzętu strażackiego, quizy, konkursy, rywalizacja sportowa, przepyszna lemoniada i eksperymenty naukowe – a to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych przez Zespół Szkolno- Przedszkolny oraz Samorządowy Żłobek “Zakątek Malucha” w Łużnej w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

W piątek, 10 maja dzieci ze żłobka „Zakątek Malucha”, Przedszkola Samorządowego oraz Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Łużnej celebrowały kolejną rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej oraz Dzień Otwarty Funduszy Europejskich. 

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Dyrekcję, Nauczycieli i Pracowników Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Łużnej oraz Samorządowego Żłobka Zakątek Malucha w Łużnej. Nieoceniony wkład w organizację pikniku mieli Rodzice najmłodszych, którzy wykazali się niezwykłą pomysłowością i kreatywnością podczas przygotowywania atrakcji. 

Wydarzenie odbywało się w otoczeniu Szkoły Podstawowej nr 1 w Łużnej, gdzie naocznie zobaczyć możemy przykład, jak Fundusze Europejskie wpływają na zmianę bliskiego nam otoczenia. Gmina Łużna w minionych latach dokonała wielu znaczących inwestycji przy pomocy środków unijnych. Efektem tego działania jest m.in. jeden z placów zabaw, dostępny dla maluchów, dofinansowano również wyposażenie i funkcjonowanie pierwszego wiejskiego żłobka w powiecie gorlickim „Zakątek Malucha” i oddziału przedszkolnego. Przystosowano placówki edukacyjne dla osób niepełnosprawnych. Wyremontowano i wyposażono sale lekcyjne oraz sale do zajęć indywidualnych. Zakupiono pomoce naukowe do szkoły w ramach Projektu Edukacyjnego Związku Gmin Ziemi Gorlickiej. Jednym z nich jest Mobilne Planetarium, które służyło dzieciom podczas minionych ferii zimowych.

– Cieszę się, że dzięki znaczącemu wsparciu różnych jednostek, w tym instytucji rządowych możemy korzystać z otrzymanych funduszy i zapewniać naszym najmłodszym możliwość rozwoju, zabawy i edukacji, a to wszystko na jak najwyższym poziomie – mówi Wójt Gminy Łużna Mariusz Tarsa

Zapraszamy do obejrzenia relacji z wydarzenia znajdującej się na stronie www.luzna24.pl

Link do artykułu: 
http://luzna24.pl/2024/05/piknik-integracyjny-dla-najmlodszych-tak-maluchy-uczcily-dzien-funduszy-europejskich/