Gmina

DELEGACJA CHORWATÓW W GMINIE ŁUŻNA

 

We wtorek 3 października Gminę Łużna odwiedziła delegacja z Chorwacji, która przyjechała do Polski z wizytą studyjną na zaproszenie przedstawicieli polskich władz samorządowych: Starosty Gorlickiego, Wójta Gminy Moszczenica, Wójta Gminy Łużna, Burmistrza Gminy Ciężkowice  i Stowarzyszenia Biseri Juga.

Chorwaccy goście pełnią w swoim kraju funkcje samorządowe na szczeblu  i gminnym: Naczelnik Miasta Korčula i naczelnicy gmin: Orebić, Ston, Trpanj, Vela Luka, Lastovo, Lumbarda, Mljet, Janjina, Blato i Smokovica.

Celem wizyty była wymiana wiedzy i najlepszych praktyk między gminami i wzmocnienie więzi współpracy międzynarodowej. W Gminie Łużna delegacja z Chorwacji odwiedziła kościół św. Michała Archanioła w Szalowej, Cmentarz nr 123 na Wzgórzu Pustki oraz Wiejski Dom Kultury w Biesnej. Wójt Mariusz Tarsa zaprezentował także najważniejsze inwestycje, które zostały zrealizowane w ostatnich latach z wykorzystaniem zarówno środków unijnych, jak i krajowych. Podkreślił także, iż liczy na dalszą współpracę i partnerstwo w zakresie projektów oraz inicjatyw kulturalnych, turystycznych i  edukacyjnych.