Gmina

Biznes wysokich lotów w Beskidzie Niskim

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia “Pro Carpathia”, Magurski Park Narodowy oraz Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków zapraszają do udziału w inicjatywie „Biznes wysokich lotów w Beskidzie Niskim”. Nasze organizacje […]

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju i Promocji Podkarpacia “Pro Carpathia”, Magurski Park Narodowy oraz Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków zapraszają do udziału w inicjatywie „Biznes wysokich lotów w Beskidzie Niskim”.
Nasze organizacje w ramach działań projektu „Wilcze Góry” wspierają lokalnych przedsiębiorców z obszaru Karpat, działających w branżach związanych z tematyką przyrodniczą. Wierzymy, że ochrona przyrody ma sens nie tylko dlatego, aby przeciwdziałać kryzysowi bioróżnorodności, ale również dlatego, że może wspierać lokalne społeczności. W naszych działaniach chcemy szkolić, pokazać praktyczne rozwiązania i zaproponować doradztwo ekspertów.

Zapraszamy do udziału w inicjatywie osoby pochodzące z obszaru zachodniego i środkowego Beskidu Niskiego (tj. południowej części powiatów: gorlickiego, jasielskiego i krośnieńskiego), które planują rozpocząć własną działalność gospodarczą, lub też już ją prowadzą, ale w planach mają jej rozszerzenie lub zmianę jej zakresu.

Szkolenia odbędą się w Ośrodku Edukacyjno-Muzealnym im. Jana Szafrańskiego w Krempnej.

PROGRAM SZKOLEŃ:

22 września 2022 r. „Wszystko jest możliwe” – prowadzenie działalności gospodarczej na obszarach chronionych i cennych przyrodniczo (Wprowadzenie do tematyki ochrony przyrody i zrównoważonego rozwoju, dobre praktyki prowadzenia działalności gospodarczej na obszarach cennych przyrodniczo, trendy związane z ekologią i prowadzeniem działalności);

7 października 2022 r. „Dlaczego potrzebny jest biznes plan i do czego możemy go wykorzystać” (Kto potrzebuje biznes planu, jakie są korzyści wynikające z dobrze napisanego biznes planu, co powinien zawierać dobrze opracowany dokument? Jakie pełni funkcje i do czego może być jeszcze wykorzystany?);

14 października 2022 r. „Jak sprzedawać swoje produkty i usługi – skuteczna promocja”. (Jak sprzedawać swoje produkty i usługi, jakie narzędzia zastosować, jakie kanały promocji wybrać aby skutecznie trafiały do określonej grupy odbiorców?) oraz formy prowadzenia działalności gospodarczej (Różne formy prowadzenia działalności gospodarczej: rodzaje działalności, wymagania formalne i obowiązki rejestracyjne i formy opodatkowania działalności).

Wizyta studyjna zaplanowana została w terminie 25-26 października 2022 r. Osoby zainteresowane udziałem w szkoleniach oraz wizycie studyjnej zapraszamy do wypełnienia poniższego formularza rejestracyjnego w terminie do 15 września 2022 r.

*Każda osoba zgłaszająca się do projektu ma obowiązek wziąć udział w całym cyklu szkoleniowo-edukacyjnym.

Szczegóły i formularz zgłoszeniowy znajdują się pod adresem:https://www.procarpathia.pl/aktual/szkolenia-biznes-wysokich-lotow-w-beskidzie-niskim .