Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wernisaż Chorzowskiej Grupy Plastycznej Krajcok’12

Wydarzenie kategoria:
Data:
2022-04-07

Czas:
17:30 - 18:30

Miejsce:
Wieże KWK Polska

Wojska Polskiego 16c
Świętochłowice, 41-600

Opis

Zapraszamy serdecznie na wernisaż Chorzowskiej Grupy Plastycznej Krajcok’12, która w tym roku obchodzi swój Jubileusz 10-lecia istnienia. Wernisaż odbędzie się w obiekcie Wieże KWK Polska w dniu 7 kwietnia o godz. 17.30.

Kilka słów o Chorzowskiej Grupie Plastycznej Krajcok’12:

Chorzowska Grupa Plastyczna Krajcok’12 w tym roku obchodzi jubileusz 10-lecia istnienia. Powstała w marcu 2012 roku w historycznej części miasta, na Krajcoku w Starochorzowskim Domu Kultury. Utworzenie Grupy było inicjatywą oddolną, a szybkie uruchomienie działalności możliwe było dzięki doświadczeniu plastycznemu i organizacyjnemu Stanisława Łakomego i Andrzeja Sodowskiego, wówczas członków GAN GROTA. Obecną siedzibą jest Chorzowskie Centrum Kultury.

Grupa liczy 19 członków z 6 miast: Bytomia, Chorzowa, Katowic, Piekar Śląskich, Rudy Śląskiej, Siemianowic Śląskich. Ogółem członkami było 34 twórców zajmujących się amatorsko malarstwem, grafiką, rzeźbą i fotografiką.

W okresie działalności osiągnięty dorobek artystyczny jest imponujący. O skali dokonań świadczy zarejestrowanych ponad 400 zdarzeń plastycznych. Wystawa w Wieżach KWK Polska jest 44 wystawą zbiorową własną (w roku 2014 w GAN GROTA).

Członkowie grupy brali udział w ponad 160 konkursach, festiwalach i wystawach zbiorowych zorganizowanych przez inne podmioty, w imprezach okolicznościowych rocznicowych, w tym również w Świętochłowicach – z okazji Święta Miasta, Industriady, Wall Street Festival plenerów malarskich, i corocznie w Przeglądach Sztuki Nieprofesjonalnej. Uzyskali liczne nagrody i wyróżnienia.

Bardzo cenne, świadczące o aktywności twórców były wystawy indywidualne, dotąd ponad 90. Prezentacja prac miała miejsce także w obiekcie Wieże KWK Polska.

10 lat w życiu człowieka, to długi okres. Niektórzy członkowie Krajcoka’12 osiągnęli wiek senioralny, znacząco powiększył się dorobek artystyczny, zmianie ulegały środki wyrazu, następowała rotacja kadrowa. W tym czasie Grupa osiągnęła w regionie górnośląskim w środowisku amatorskich grup plastycznych mocną pozycję. Uczestniczyła we wszystkich istotnych przedsięwzięciach artystycznych, stanowiąc ich mocne ogniwo.

Zapraszamy serdecznie na to niezwykle wydarzenie.

Social facebook Social youtube