Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spektakl muzyczny Zemsta

Wydarzenie kategoria:
Data:
2022-02-14

Czas:
18:00 - 19:30

Miejsce:

Opis

Skrajne poróżnienie społeczeństwa, brak miejsca na dialog i kompromis, nie mówiąc o przebaczeniu i zgodzie – to znak naszych czasów, ale czy tylko naszych? Gdyby tak było, nie powstałoby pewnie jedno z największych dzieł w historii polskiej komedii. Już w XIX wieku Aleksander Fredro, pisząc Zemstę, piętnował zachowania, które przeżywają współcześnie swój renesans. Czas na to, aby spisane niegdyś napięcia, intrygi i tajemnice, przybierając tym razem abstrakcyjno-fantastyczną formę, oddały jak lustro równie abstrakcyjne dzisiejsze napięcia społeczne. A wszystko to domknięte brzmieniami polskiego rocka lat 80-tych, by osadzić realia spektaklu w znanej nam rzeczywistości. Czy stać nas na porzucenie Zemsty?

Zemsta jest produkcją półprofesjonalną, angażującą zarówno profesjonalistów jak i debiutantów. Realizacja spektaklu to próba interpretacji ponadczasowego utworu we współczesnych realiach, okraszona stylistyką zaczerpniętą z Alicji w Krainie Czarów oraz muzyką wykonywaną na żywo. Premiera spektaklu online miała miejsce 13 marca 2021 r.

Spektakl trwa 80 minut bez przerwy. Projekt stanowi trzecią i ostatnią część tryptyku komedii Aleksandra Fredry realizowanego przez Stowarzyszenie Kwestia Kultury – instytucję zarządzającą kulturą od strony jej produkcji, organizacji i promocji.

Na to niesamowite przedstawienie zapraszamy 14 lutego o godzinie 18:00.

Bilety w cenie 20 zł do nabycia w sekretariacie CKŚ i przed samym spektaklem.

Produkcja: Kwestia Kultury

Reżyseria: Wojciech Wójcik

Organizacja produkcji: Aneta Dereszewska

Muzyka: Dariusz Stojowski

Scenografia i kostiumy: Anna Trzcińska

Choreografia: Tymoteusz Skubiś

Obsada: Kacper Drabik, Łukasz Jureczko, Jagoda Libera, Marcin Lieber, Marta Olszewska, Bartek Patsidis, Monika Porwit, Hubert Skonieczka, Tymoteusz Skubiś

Zespół muzyczny: Sylwia Kawka, Damian Męsik, Mariusz Ociepa, Dariusz Stojowski, Damian Zwoliński

Chórki: Aneta Dereszewska, Monika Nowak, Marcin Pietrzyk

Social facebook Social youtube