Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Premiera książki ” Bebok, Heksa i inksi. Rzecz, o śląskich strachach i straszkach”

Wydarzenie kategoria:
Data:
2021-12-10

Czas:
18:00 - 20:30

Miejsce:
Centrum Kultury Śląskiej – Zgoda

Krauzego 1
Świętochłowice, 41-600

Organizator:
Centrum Kultury Śląskiej

Telefon:
32 345 21 60
Strona internetowa:
http://cks.org.pl/

Opis

Już 10 grudnia, o godzinie 18:00 zapraszamy do Centrum Kultury Śląskiej na premierę książki „Bebok, Heksa i inksi. Rzecz o śląskich strachach i straszkach” autorstwa Waldemara Cichoń z ilustracjami Grzegorza Chudego. Serdecznie zapraszamy!

Wbrew pozorom, to nie jest książka dla dzieci, choć o dziecięcych sprawach traktuje. Waldemar Cichoń, autor m.in. bestsellerowej serii książek o przygodach kota Cukierka, oraz znakomity katowicki malarz akwarelista Grzegorz Chudy, zabiorą wielbicieli historii i tradycji Górnego Śląska w podróż do świata swojego dzieciństwa, opowiadając o istotach, którymi ich niegdyś straszono i dyscyplinowano. „Bebok, heksa i inksi. Rzecz o śląskich strachach i straszkach” to pełne humoru, dwujęzyczne – napisane po śląsku i po polsku – pięknie zilustrowane gawędy o najważniejszych postaciach górnośląskiej mitologii oraz demonologii, znanych kiedyś każdemu dziecku… a wszystko to w klimacie schyłkowej PRL.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie wystawa akwarel Grzegorza Chudego – prac, które stanowią ilustracje do książki.

WSTĘP WOLNY. ZE WZGLĘDU NA OGRANICZENIA COVIDOWE W WYDARZENIU MOŻE WZIĄĆ UDZIAŁ MAKSYMALNIE 100 OSÓB – DECYDUJE KOLEJNOŚĆ PRZYBYCIA

Social facebook Social youtube