Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Klasówka Powstańcza 2021

Wydarzenie kategoria:
Data:
2021-05-20

Czas:
10:00 - 13:00

Miejsce:
Online

Organizator:
Muzeum Powstań Śląskich

Opis

Zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej szóstej edycji klasówki powstańczej, zaplanowanej na  20 maja 2021 roku. Tegorocznym motywem przewodnim, w roku 100. rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego, jest ukazanie najistotniejszych zagadnień i wydarzeń I, II i III Powstania Śląskiego oraz plebiscytu górnośląskiego. W ubiegłorocznych edycjach klasówka cieszyła się dużym zainteresowaniem, mamy nadzieję, że również w tym roku szkolnym nie zabraknie chętnych do udziału w konkursie. Z uwagi na panujący stan epidemii Covid-19 edycja konkursu 2021 będzie miała charakter wyłącznie on-line i odbędzie się w formie 1-etapowego quizu.

Zestaw zadań konkursowych zostanie umieszczony w wersji elektronicznej, na stronie konkursu https://sites.google.com/a/wombb.edu.pl/klasowka-powstancza/ 20 maja 2021 r. o godzinie 10:00. Klucz odpowiedzi zostanie opublikowany na stronie konkursu  20 maja 2021 r. o godzinie 20:00.

Wykaz literatury zalecanej dla uczestników konkursu „Klasówka powstańcza” oraz dostęp do zadań będą upublicznione na stronie internetowej konkursu. Ze względu na sytuację epidemiczną zalecana literatura w całości będzie dostępna w formie on-line.

Wszelkie szczegóły: https://sites.google.com/a/wombb.edu.pl/klasowka-powstancza
Dodatkowe informacje na temat konkursu e-mail: klasowka@mpsl.pl

Social facebook Social youtube