Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Bajkowe warsztaty z Maurycym

Wydarzenie kategoria:
Data:
2022-01-19

Czas:
17:00 - 18:00

Miejsce:
Centrum Kultury Śląskiej – Zgoda

Krauzego 1
Świętochłowice, 41-600
+ Google Map

Koszt:
5zł
Organizator:

Opis

Wspólnie z Centrum Kultury Śląskiej wyrywamy dzieci z cyberprzestrzeni. Czytanie bajek powinno być stałym elementem w rozwoju dziecka. Bajki bawią, uczą, pomagają zrozumieć świat. Dzięki nim dzieci poznają świat wartości uniwersalnych.

Poznają własne uczucia. Bajki spełniają rolę terapeutyczną (poprzez relacje i problematykę treści), socjalizacyjną i wychowawczą – przekazując właściwe formy współżycia i zachowania.

Bajkowe warsztaty prowadzone przez Maurycego pełnią funkcję zajęć dydaktyczno-wyrównawczych, korekcyjno-kompensacyjnych i zajęć z rewalidacji. W trakcie warsztatów dzieci wraz z Maurycym interpretują teksty bajek, analizują ich morały. Jest to zarazem bardzo dobre ćwiczenie językowe kształtujące umiejętności niezbędne w procesie opanowywania techniki czytania.

Na zajęciach z Maurycym dzieci wchodzą w świat bajek bardzo płynnie. Jak wiemy, życie nie jest bajką, ale dobrze zaprezentowana i zinterpretowana bajka pokazuje prawdziwe życie. Aktualnie otacza nas wirtualny świat. Dzięki zaś spotkaniu z Maurycym i jego warsztatami dzieci otrzymują naukę i zabawę w jednym.

Serdecznie zapraszamy na warsztaty Małych i Dużych już 19 stycznia, o godzinie 17:00. Bilety w cenie 5 zł do nabycia przed spektaklem.

Social facebook Social youtube