2019

Pogórzańskie Atrakcje Naukowe 2019
Czy łatwo jest bawić się nauką ?

Jak zbudować własną rakietę, zgasić płomień świecy przy użyciu wiadra z foliową membraną lub w jaki sposób działa wahadło Foucaulta ?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znają uczestnicy tegorocznych Pogórzańskich Atrakcji Naukowych, które już od 10 lat są niezmiennie wizytówką Gminy Łużna. Wszystko zaczęło sie w sobotę 14 września…a zaczęło się nie byle jak bo bardzo patriotycznie i europejsko.

W Gminnym Ośrodku Kultury w Łużnej odbyło się wydarzenie pn. “Niepodległość w Łużnej zaklęta”. Najpierw były wykłady poświęcone czterem Znakom Dziedzictwa Europejskiego w Polsce tj. Konstytucji 3-go Maja, Historycznej Stoczni Gdańskiej, Unii Lubelskiej oraz Cmentarzowi nr 123 Łużna Pustki wygłoszone przez znakomitych gości dr Huberta Wajsa Dyrektora Archiwum Głównego Akt Dawnych w Warszawie, dr Andrzeja Siwka z Oddziału Terenowego Narodowego Instytutu Dziedzictwa w Krakowie, dr Huberta Mącika Miejskiego Konserwatora Zabytków Miasta Lublina Katarzyna Czerlunczakiewicz i Michała Trzewika z Biura Miejskiego Konserwatora Zabytków w Lublinie oraz gospodarza – wójta Gminy Łużna Pana Mariusza Tarsę.

Dalsza część artykułu:

https://www.luzna.pl/pl/375/1671/luzna-rzadzily-cztery-zywioly-x-jubileuszowe-pogorzanskie-atrakcje-naukowe-juz-za-nami-.html